Our Team

ד"ר דידי מימון - קהן, מייסדת שותפה ומנהלת קוצ'ינטה

דרום-אפריקה

 

ד"ר דידי מימון – קהן היא ילידת דרום-אפריקה. היא פסיכולוגית קלינית ומומחית לטראומה על רקע הומניטרי וטיפולי. נסיונה כולל יותר מ 22 שנות עבודה כפסיכולוגית, יועצת, מאמנת ומובילת קבוצות באנגליה, הונג-קונג, ישראל, סיירה-לאון והאיטי.

 

"קוצ'ינטה היא חלק מלבי ונשמתי. הייתי מייסדת שותפה של קוצ'ינטה בשנת 2011. כפסיכולוגית, התנסיתי בשנים רבות של עבודה עם אנשים מחוץ לישראל שסבלו טראומה חמורה. אני עצמי נדדתי ממקום למקום וחשתי, במידה מסוימת, מבדידות הנובעת מהיותי זרה בארץ לא-מוכרת. למזלי לא היה עלי לברוח ממוות ורדיפה. כשהתחלתי לעבוד עם מבקשי מקלט ממזרח אפריקה, אשר סבלו חוויות מחרידות בסיני, הבנתי כי הגישה המערבית המסורתית לטיפול בטראומה לא תספיק וכי דרושה גישה שונה לצורך שיקום. דאגתי לכך שקוצ'ינטה תוקם מתוך רצון להעניק העצמה פסיכולוגית, כלכלית וחברתית לנשים שהיו במצב הישרדותי נואש. אני גאה בכך שהנשים שלנו, שמספרן מעל250  ואשר מתמודדות עם אתגרים כבירים בכל יום, מוצאות את הכוח ללמד ולהשפיע באופן חיובי על חברותיהן ועל הציבור, ליצור מוצרי סריגה ייחודיים, לארח אירועים ולהשתתף במכירות בבתים, שווקים וירידים. הנשים האמיצות שלנו הצליחו להתפתח בעצמן, ולהעצים נשים אחרות לצמוח."

האחות (נזירה) עזזת האבטז'י קידאנה (ידועה גם כ"סיסיטר עזיזה"), מנהלת שותפה בקוצי'נטה

אריתראה

 

סיסטר עזיזה היא ילידת אריתראה, אך כיום היא אזרחית בריטית וחברה במיסיון הנזירות קומבוני. מאז 2010 היא מקדמת, יועצת, מטפלת ומהווה מובילה רוחנית עבור קהילת מבקשי-המקלט בישראל. היא מיקדה את תשומת ליבה בשעבוד ובניצול המיני בסיני ובעינוי מבקשי המקלט. כהכרה בתרומתה למאבק בסחר בבני-אדם, הוענק לה בשנת 2012 אות "גיבורת תקופתנו הפועלת למיגור עבדות מודרנית" על-ידי משרד החוץ האמריקני.

לינה אוטום ג'ק אגולון, מנהלת סטודיו וחנות

דרום-סודן

 

לינה נשואה ואם לארבעה ילדים (בגילאי 14, 12, 10 ו-8). היא בעלת כשרון אמנותי מובהק. בקוצ'יטה היא סורגת שטיחים וסלים ואחראית לפיתוח מוצרים חדשים וכן לעיצוב וארגון החנות.

 

" חייתי בישראל מעל 10 שנים. אני גרה בשדרות הר-ציון בדירת שני חדרים. ארבעת ילדי ישנים בחדר אחד, אני גרה בחדר המגורים ובעלי במרפסת. הגעתי לקוצ'ינטה ב-2013 ולא יכולתי לעבוד משום שלאחר הכרזת העצמאות של דרום-סודן ב-2011, החליטה ישראל שאפשר להכריח את הסודנים לחזור לארצם. מאחר ובתי נזקקה לניתוח דנטלי ולי נקבע תור לניתוח, קבלתי אישור מיוחד ממשרד הפנים. מעולם לא יצאתי מהדירה בלי האישור ולכן הצלחתי להתחמק ולא היה עלי לחזור לסודן. בעלי והילדים הסתתרו בדירה ובעלי יצא לעבוד רק בלילה. חברי שהוכרחו לחזור לסודן נמצאים כיום במחנות פליטים באוגנדה ובמצרים עם ילדיהם."

האחות (נזירה) אגנס אלי, מנהלת כספים

אגנס נולדה בצפון-איטליה, בכפר בן 600 אנשים בשם קארוג'ו. ב-1981 היא הצטרפה למסדר הנזירות קמבוני שברומא, ושם למדה חינוך ופדגוגיה ונשלחה ללמוד אנגלית באנגליה. ב-1990 נשלחה לחארטום שבדרום-סודן כדי לשמש כסגנית מנהלת בבית-ספר. במהלך מלחמת האזרחים פיקחה שם על כ-1200 ילדים נוצרים ומוסלמים בכיתות א' עד י"ב. לאחר 10 שנים בסודן ושתי שנים במצרים, שם למדה ערבית, נשלחה חזרה לרומא לעבודת אדמיניסטרציה. ב-2011 נשלחה למזרח התיכון, ראשית לעבודה בבית-ספר בדובאי ולאחר מכן ב-2014 לישראל, לעבודה עם סיסטר עזיזה עבור הבדואים וקוצ'ינטה.

רות גרון, מנהלת שיווק, ייצור ואירועים

רות נולדה וגדלה בקיבוץ רבדים, והמשיכה ללמוד אופרה באקדמיה למוסיקה בירושלים ואמנות בבית-הספר לתיאטרון חזותי.

 

לאחר לימודיה, הייתה מעורבת בהפקת וניהול פרויקטים תרבותיים בישראל ובניו-יורק. לאחר חמש שנות עבודה כאוצרת במוזיאון העירוני "בית העיר" נשבתה בקסמה של קוצ'ינטה כאשר הזמינה אותן להשתתף בתערוכה במוזאון.

 

"אני מרגישה שזוהי זכות לעבוד בקוצ'ינטה. כאן אני יכולה לשלב את שתי אהבותיי, ליצור יופי ולתרום לחברה ולקהילה."

צגרדה ראדה, מנהלת בקרת איכות

אריתראה

 

צגרדה חיה בישראל שמונה שנים. היא אם לשלושה, אחד בגיל תיכון ושני ילדים בגיל הגן. צגרדה גרה בשכונת התקווה עם בעלה. בקוצ'ינטה היא אחראית לבדיקת ואישור איכות הסלים לאחר סיום סריגתם על-ידי הנשים. היא מודדת את הסלים כדי לוודא אם הם במידה הנכונה  ומחליטה אם הם מאושרים למכירה. "אם סל אינו מספיק טוב, אני לא מקבלת אותו. על האישה לפרום אותו ולהתחיל מחדש", אומרת צגרדה. בנוסף, צגרדה מלמדת סריגה ומכינה אינג'רה, לחם אתיופי, עבור אירועים.

 

"בשנת 2013 חליתי והלכתי לבית החולים. הרופאים אמרו לי שיש לי בעיה בלב ושיש להחליפו. הם נתנו לי תרופות ואמרו לי לחכות לתורם. בינתיים עבדתי בנקיונות, אבל אחרי זמן קצר חליתי שוב והגעתי לקוצ'ינטה. ב-2015 ילדתי את ילדי וחודש לאחר מכן עברתי ניתוח לב פתוח. חיכיתי לניתוח יותר משנתיים. כשהרופאים אמרו לי שאוכל כבר לעבור את הניתוח, פניתי לארגון רופאים לזכויות אדם, כי אין לי ביטוח בריאות וזה יהיה מאוד יקר. היה לי מזל כי רופאים מבית-החולים תל-השומר אמרו שיוכלו לעזור וניתחו אותי ללא תשלום. אחרי הניתוח, הבאתי לרופאים סלים שסרגתי בקוצ'ינטה כמתנות."

עדן גברה, בקרת איכות

אריתראה

 

עדן היא אם לשלושה ילדים ‘היא מטפלת באחייניתה באופן מלא שכן אמה נטשה אותה. היא הגיעה לקוצ'ינטה לאחר שעברה השתלת כבד והייתה חולה מכדי לעבוד. בישראל אין לעדן ביטוח רפואי ואינה יכולה לשלם עבור הטיפולים היקרים להם היא זקוקה. חובותיה לבית-החולים כה גבוהים עד שלעולם לא תצליח לשלם אותם.

 

בקוצ'ינטה אחראית עדן לבקרת איכות של הסלים.

 

החלום שלה הוא למצוא בית, מקום שיקבל אותה כדי שתוכל לבנות את חייה.

Asmeret Haray, Event Coordinator and Childcare Director

Eritrea

Asmeret is from Eritrea, she came to Israel in 2011. Asmeret described her journey to Israel as very hard and difficult, it took 1 month. Asmeret is a single mother who has two daughters who are both in Israel. “Even though I have friends in Kuchinate, I sometimes still feel alone in Israel, I miss my family, my mother, sister and brother are still in Eritrea.” Asmerate dreams of having a good place for her kids.

Selam Gonits, Community Manager

Eritrea

Salem came to Israel from Eritrea in 2011. She lives with her husband and two pre-school age children.

“Coming to Israel was hard. We traveled on the road. We had a car accident and I still suffer back problems from it. It’s hard and it affects my life. There’s a lot I can’t do, but thanks to Kuchinate I crochet baskets. My dream is to feel well and live well and to learn English.”

Berahti Somon Youhanas, Child Minder

Eritrea

Berahti is married and has two kids. She dreams of a bright future for her family and hopes that one day everything will be light.

ירושלם אראיה, מנהלת משלוחים

ירושלם הגיעה מאריתריאה לישראל ב 2010, כול השנים גרה בתל אביב ועבדה בניקיון 

היא אם יחידנית לילד קטן.

"גם באריתריאה אהבתי לעשות מלאכת יד, אחותי ואמא שלי לימדו אותי לעשות סלים מדקלים וחוטים. 

החלום שלי להמשיך ולעסו קבמלאכת יד, כמו בקוצינטה . אני אוהבת את זה.

אני חולמת בשביל הילד שלי שיגדל במקום טוב, בישראל קשה, אני רוצה שיהיה לו עתיד . 

לינדסי טוסיג, מנהלת סטודיו ומנהלת פרויקט פסיכוסוציאלי

לינדסי במקור משיקגו, אילינוי. בעלת תואר ראשון בלימודי מגדר, עם התמקדות בייעוץ. לאחרונה סיימה את לימודיה באוניברסיטת תל אביב עם תואר שני בעבודה סוציאלית: טראומה ומשבר. במהלך הלימודים וגם אחריהם, לינדסי התנדבה בקוצ'ינטה. במרץ 2020 הצטרפה לצוות קוצ'ינטה כמנהלת הסטודיו ומנהלת פרויקטים פסיכו-סוציאליים.

 

"כשלמדתי לתואר שני והבנתי שאעשה את עבודות ההתמחות שלי בקוצ'ינטה, התרגשתי מהאפשרות ללמוד יותר על אוכלוסייה זו. התאהבתי מיד בקוצ'ינטה ובנשים. החלטתי למקד את התואר השני שלי במשברים ובטראומות שחוותה אוכלוסיית מבקשי המקלט, כדי להבין טוב יותר ולעזור. קוצ'ינטה עוררה חלק מנשמתי, והפכה להיות בית שני עבורי: גם המרחב הפיזי וגם הנשים שמביאות את המרחב לחיים והפכו למשפחתי "

Please reload

104 Sderot Har Tziyon, Tel Aviv Israel 

 

Saturday | closed

Sunday to Thursday | 10:00 - 17:00

Friday | 10:00 - 14:00 

© 2017 by ARTS African Refugee Therapeutic Services. 

Contact Us